Text Box: dogadaima.com     Doğa’nın kişisel web sitesi :)
Text Box: Tabiat sevgisi

Tabiatı çok seviyorum. Çeşit çeşit canlılar ilgimi çekiyor. Aslında hem doğuştan hem de anne ve babamdan dolayı doğaya karşı büyük ilgi duyuyorum. Göreceli olarak doğaya yakın bir evde ve semtte yaşıyorum. Daha 6 aylıkken annemin kucağında camın önünden uçan bir saksağanın ardından hayret ve ilgiyle bakmışım. O an potansiyel bir kuş gözlemcisi olacağımı ispatlamışım :)

 

İnsanların, doğayı sevmeseler bile doğaya ve diğer canlılara saygı duymalarını önemsiyor, onlarla birlikte yaşama becerisini gösterme çabalarını canı gönülden destekliyorum. Unutmamak gerekir ki, dünya üzerinde yaşayan canlılarla birlikte varolduk ve varolmaya devam ediyoruz. Ancak, bazı yabanıl canlı türlerinin soyları tükense ve o güzel canlılarla yollarımızı ayırmış olsak bile, bulunduğumuz andan itibaren insan olarak dünyaya ve içindeki canlılara çok daha iyi davranabileceğimizi düşünüyorum. İnsan olarak, daha doğrusu en zeki yaratık olarak bunun bir bakıma görev olduğunu düşünüyorum.    

 

Bu sitede, doğadaki canlılar, yaban hayat ve dünyadaki koruma çalışmaları hakkında merak ettiğiniz birçok konu hakkında bilgiler bulacaksınız. Site halen gelişme aşamasında olduğundan, konu başlıkları ve içerikleri kısıtlı da olsa şimdilik aşağıda bazı linklere yer verdik. 

 

 

 

 

 

Text Box: minik kuş Doğa

Ağaçları ve ormanlarımızı korumayı bilelim. Fidan dikelim, kesmeyelim!..

 

ORMANLARIMIZI KORUYALIM

TEMA vakfına üye olarak çölleşmeye karşı mücadele verebilirsiniz.

Bizimle temasa geçmek için

E-posta : dogadaima@yahoo.com

Tasarım ve Uygulama ©2006, Cem Orkun Kıraç ve Fatma Kıraç.

Aksi belirtilmedikçe, sitedeki tüm aile ve insan fotoğrafları, logolardaki yaban hayat fotoğrafları ve diğer sayfalardaki kuş, Akdeniz foku ve diğer vahşi yaşam fotoğrafları ©1990-2006 Cem Orkun Kıraç.

5286 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca tüm hakları saklıdır.

Cloud Callout: Babam doğa ve kuş fotoğrafçısı. Ben de onunla kuş gözlemeye çıkmaktan çok hoşlanıyorum:) Bakın şu uçan Sumruya... çok tatlı değil mi?..

Babam Cem Orkun Kıraç’ın diğer doğa fotoğrafları için fotokritik web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca Dragoman Seyahat Acentası sayfasında da babamın güzel fotoğrafları var.

KUŞ GÖZLEMCİLİĞİ

Cloud Callout: Bu küçük halkalı cılıbıta da bayılıyorum :)

Kızım biz de sana bayılıyoruz. Maşallah sana :)

Cloud Callout: Leylekler her sene Türkiye’den Afrika’ya göç ederler. 
Text Box: Doğa Koruma 
Haberleri

> Alaçatı kıyıları elden gitmesin
 
> Bu yılın ilk Kelaynakları yumurtadan çıktı

STK